Ana Sayfa

 

Merhaba,

2007 Yılında Başlamış Olduğum Muhabbet Kuşu Hobisi Bugünlere Kadar Gelmesinde Çok Önemli Yollar Katetmiştir.

Sayfayı kurmamdaki tek amaç kişilerin sağlıklı bilgilere ulaşması ve sağlıklı muhabbet kuşları, verilen eğitimler, hastalıkları durumunda yapılması gerekenleri kişilere ulaştırmaktır.

Doğru yolda olmamın göstergesi olan hergün web sayfamı yüzlerce kişinin ziyaret etmesidir. Türkiye’nin her tarafından benden kuş isteyenler, bilgi ve fikir alanlar her geçen gün artmıştır.

İstanbul dışına kuş gönderememe en büyük sıkıntımdır. Herkese göndermek isterim ama, Mesleğim (Sağlık Memuru) gereği vaktim maalesef olmuyor.

Umarım web sayfamda aradığınız bilgiye ulaşırsınız.

Saygılarımla

Ali AKIN

 

  4 Responses to “Ana Sayfa”

  1. Merhaba, videonuzu izledim. Muhabbet kuşuna sahip olduğum zaman adeta insan bebeği gibi bakıyorum. İki tane muhabbet kuşum var şu an. Dişi ve erkek. Bundan önce beslediğim kuş 15 yıl yaşadı. Kafes temizliğinden, gıdasına, cereyanda kalmamasına, sadece bu değil ilgimi de eksik etmiyorum. Her şey iyi gidiyor. Fakat geçtiğimiz günlerde 6 tane yumurta aldım onlardan. İki tanesi boş çıktı. Dört tanesinden yavru çıktı. Hepsi iki gün arayla öldüler. Yumurta maması yaptım, bakımlarında bir şey eksik etmedim. Niye olduğunu anlayamadım. İlk yavrularıydı. Bazıları ilk olanlar anne baba tecrübesiz olduğu için ölüyorlar diyor. Siz ne dersiniz bu durumda. Şimdiden teşekkürler…

    • Merhaba, açık konuşmak gerekirse tecrübenin etkisi vardır ama bazı anaçlar (anne-baba) yavruya bakmıyorlar. Üreticiler genelde bu gibi kuşlar için bakıcı bulundurur. Sizin yapmanız gereken tek şey bir dahakine yumurtaya yatarken erkek kuşunuzu ayrı bir kafese ayırmak olur. Yine bakmaz ise yapacağınız pek fazla birşey yok.

  2. Merhaba Yutube daki video ( watch?v=l7illwPYo8E ) için teşekkürler o video sayesinde kuşlarım maviş ve zilli günde 10 saat ötüyor sürekli replap yapıyorum videodaki sesleri dinleyip ötüşüyorlar :)

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>